Aklınızda Kalmasın!

Ürünlerimizle ilgili aklınıza takılanları bize sormaktan çekinmeyin...

Sıkça Sorulan Sorular

Medtrum ile ilgili aklına gelebilecek tüm soruları bu bölümde toplamaya çalıştık. Eğer cevabını bulamadığınız bir soru olursa buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2 yaş itibarıyla hekim tarafından önerilen tüm insülin bağımlı diyabetliler kullanabilir. İnsülin pompası, yapay bir pankreas gibi diyabetli bireyin kişisel ihtiyaçlarına uygun miktardaki insülin dozunu ayarlayarak kişinin daha özgürce hareket etmesini ve yaşam kalitesinin artmasını sağlar.

  • 3 gün için tek enjeksiyon bölgesi kullanılır.
  • Birden fazla bazal orana sahip olanağı vardır.
  • HbA1c’ nin azalmasına yardımcı olur.
  • Kullanımı kolay ve güvenlidir.
  • Hızlı insülin haricinde farklı tip insülin ihtiyacını gerektirmez.
  • Herhangi bir endikasyon durumunda firmaya sürekli ulaşım imkanı vardır.
  • Hipoglisemi riskini azaltır.
  • Egzersiz sırasında almanız gereken öğünleri ortadan kaldırır.
  • Hassas doz ayarlaması sağlar.
  • Kablosuz kullanım avantajı sağlar.

Sistem pompa, ölçüm sensörü ve kumanda ile birlikte 3 parçadan oluşur. Vücuda bağlı olan kablosuz pompa periyodik aralıklar ile cilt altına sürekli insülin gönderir. Pompa ve ölçüm sensörü, kumandaya kablosuz bağlanır, kan şekeri düşük limite ulaştığında insülin gönderimi otomatik olarak durur. Kan şekeri normal seviyeye ulaştığında insülin gönderimi otomatik olarak devam eder.

Kumanda ve pompa ünitesi arasındaki iletişim mesafesi engelsiz alanda 4 metre' dir. Kumanda ve sensör vericisi arasındaki iletişim mesafesi engelsiz alanda 10 metre' dir. Bağlantı düşük enerjili bluetooth ile çalışmaktadır. Kumanda ve pompa arasındaki bağlantı kopsa dahi bazal insülin infüzyonu kendiliğinden devam eder.

Pompa ünitesinin boyutları 56.5 mm x 33.3 mm x 13.3 mm, insülinsiz boş ağırlığı 21.5 gramdır. Rezervuar hacmi 2 mL'dir ve 200 üniteye kadar insülin almaktadır.

Kumandanın boyutları 80 mm x 50 mm x 18.5 mm.'dir ağırlığı sadece and 43 gramdır. Tek elle dahi rahatça kullanım imkanı vardır.

Kumanda bir adet 1.5 V AAA alkaline pille çalışır (yaklaşık 3 hafta). Verici şarj ile çalışır ve haftalık periyodlarda şarj edilmelidir. Pompa ünitesinin dahili pil ile çalışır bu sayede ilave pil veya şarj gerektirmez.

Çünkü A6 öngörülen düşük duraklatma özelliğine sahiptir. Sistem kan şekerinin düşük seviyeye ulaştığı durumlarda, insülin infüzyonunu otomatik olarak durdurur. Kan şekeri seviyesi güvenli düzeye ulaştığında insülin iletimine devam eder, bu sayede kullanıcıların hipoglisemiye girmesini engellemiş olur.